Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
DIAGNOZOWANIE UKŁADÓW STEROWANIA SILNIKAMI W SAMOCHODACH DAEWOO LANOS - CZĘŚĆ 2

DIAGNOZOWANIE UKŁADÓW STEROWANIA SILNIKAMI W SAMOCHODACH DAEWOO LANOS - CZĘŚĆ 2

Wydawnictwo: Instalator Polski
Autor Waldemar Kierylak

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Cena: Produkt archiwalny
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze

PORADNIK SERWISOWY
DIAGNOZOWANIE UKŁADÓW STEROWANIA SILNIKAMI W SAMOCHODACH DAEWOO FSO LANOS - CZĘŚĆ 2
NR 02/2003

 • USZKODZENIA SYGNALIZOWANE LAMPKĄ KONTROLNĄ

Druga część Poradnika Serwisowego poświęcona jest procedurom postępowania w przypadku wykrycia przez moduł ECM usterek, spełniają warunek zapamiętania, czyli zaświecenia się kontrolki pracy silnika. Odczytanie kodu usterki może odbyć się za pomocą przyrządów diagnostycznych Scanner 11 lub Scan 100 lub zidentyfikowanie przez zmostkowanie w gnieździe diagnostycznym ALDL pinów A z B, a następnie odczytanie kodu błyskowego przekazanego przez kontrolkę pracy silnika.

W tablicy zestawiono wszystkie kody usterek, z którymi możemy spotkać się w samochodach Lanos bez względu na to, czy są one produkowane w Polsce, czy nie, oraz warunki, jakie musi „spełniać usterka”, aby była zapamiętana przez moduł ECM.

Samochodowy poradnik serwisowy pt. Diagnozowanie układów sterowania silnikami w samochodach Lanos dostępny TYLKO w wersji elektronicznej (CD-ROM)

Opracowanie dotyczy sterowania silnikiem i elementami bezpośrednio z tym związanymi, oraz układem zabezpieczeń przed uruchomieniem przez nieupoważnione osoby, tzw. immobilizerem.

Samochód Daewoo Lanos / FSO Lanos może być wyposażony w jeden z kilku silników:

 • 1349 cm3 SOHC o mocy 55 kW/75 KM
 • 1498 cm3 SOHC o mocy 63 kW/86 KM
 • 1498 cm3 DOHC o mocy 73 kW/100 KM
 • 1598 cm3 DOHC o mocy 78 kW/106 KM

Silnik SOHC posiada 1 wałek rozrządu i 2 zawory na cylinder,
Silnik
DOHC posiada 2 wałki rozrządu i 4 zawory na cylinder.

Wszystkie silniki mają wielopunktowy wtrysk paliwa. Pojazdy wyposażono w instalację elektryczną 12 V (zacisk ujemny dołączono do masy pojazdu). W zależności od zastosowanego silnika oraz wyposażenia pojazdu jako jednostkę sterującą układem spotykamy: ECM - Elektroniczny Moduł Sterujący o znaczeniu IEFI-6 (konektory wyjściowe koloru niebieskiego, fot. str. 10) lub ITMS-6 (konektory wyjściowe koloru biało-czerwonego, fot. str. 10). Moduły sterują dozowaniem paliwa, aby zapewnić optymalny skład mieszanki w celu utrzymania osiągów jednostek napędowych, a jednocześnie, aby zachować normy toksyczności, przez samokontrolę emisji spalin (poprzez czujnik tlenu znajdujący się w układzie wydechowym silnika).

Jeżeli w którymś z obwodów sterujących lub kontrolnych wystąpi usterka, która uniemożliwia prawidłową pracę silnika lub pojawi się wzrost toksyczności spalin ponad normy, to ECM poinformuje użytkownika pojazdu o zaistnieniu takiego faktu przez zaświecenie w zestawie wskaźników lampki kontrolnej. Aby spełnić ww. funkcje ECM musi otrzymywać informacje o poszczególnych stanach z czujników umieszczonych w silniku oraz sterować pracą przez wydawanie poleceń do elementów sterujących pracą. Widoki oraz rozmieszczenie wiązek związanych z pracą silnika przedstawiono w Poradniku Serwisowym nr 1/2003.

 

 

Spis treści

 

1. Wstęp

2. Kody diagnostyczne usterek silnika

3. Scanner 11 i SCAN 100 (skaner 11)

4. Opis kodów usterek

5. Immobilizer

6. Badanie wtryskiwaczy


 

 

 

 

 

 

 

Seria Poradnik serwisowy swoją zawartością stanowi kompendium praktycznej, a zarazem nowoczesnej wiedzy warsztatowej. Artykuły o charakterze przeglądowym i szkoleniowym, przygotowane przez znanych już z Auto Moto Serwisu autorów, poruszają zagadnienia z następujących działów:

 • elektronika
 • elektryka
 • diagnostyka
 • technologia napraw mechanicznych
 • lakiernictwo i blacharstwo

Artykuły zawierają:

 • wiele praktycznych informacji z dziedziny budowy i eksploatacji samochodów,
 • opisy spotykanych w samochodach rozwiązań technicznych, oparte na unikalnych materiałach fabrycznych i literaturze zagranicznej,
 • technologie napraw najnowocześniejszych układów,
 • porady ekspertów z branży,
 • prezentowanie zagadnień budowlanych i technologicznych, związanych z projektowaniem, wyposażaniem i modernizowaniem warsztatów,
 • omówienie zagadnień prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


DAEWOO LANOS - FSO LANOS


DAEWOO LANOS - FSO LANOS
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Książka serwisowa, instrukcja obsługi samochodu Daewoo / FSO Lanos (modele produkowane od 1997 roku). Poradnik dla mechaników i użytkowników samochodów osobowych marki Daewoo i FSO.

LOKOMOTYWY SPALINOWE PRODUKCJI POLSKIEJ


LOKOMOTYWY SPALINOWE PRODUKCJI POLSKIEJ
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności

Książka poświęcona historii rozwoju konstrukcji wszystkich typów lokomotyw spalinowych normalnotorowych, szerokotorowych oraz wąskotorowych. Opis budowy każdej lokomotywy uzupełniają rysunki i fotografie. Przedstawiono lokomotywy manewrowe i liniowe dla PKP, lokomotywy przemysłowe, w tym specjalne lokomotywy dla kopalń węgla (dołowe i powierzchniowe) oraz niezrealizowane projekty lokomotyw spalinowych.

Ocena
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Książki, instrukcje i poradniki do Alfy Książki, instrukcje i poradniki do Audi Książki, instrukcje i poradniki do BMW Książki, instrukcje i poradniki do Chryslera Książki, instrukcje i poradniki do Citroena Książki, instrukcje i poradniki do Fiata Książki, instrukcje i poradniki do Forda Książki, instrukcje i poradniki do FSO Książki, instrukcje i poradniki do Hondy Książki, instrukcje i poradniki do Hyundai Książki, instrukcje i poradniki do Jeepa Książki, instrukcje i poradniki do Lady Książki, instrukcje i poradniki do samochodów marki Lancia Książki, instrukcje i poradniki do Land Rovera Książki, instrukcje i poradniki do Mazdy Książki, instrukcje i poradniki do Mercedesa Książki, instrukcje i poradniki do Mitsubishi Książki, instrukcje i poradniki do Nissana Książki, instrukcje i poradniki do Opla Książki, instrukcje i poradniki do Peugeota Książki, instrukcje i poradniki do Renault Książki, instrukcje i poradniki do Saaba Książki, instrukcje i poradniki do Seata Książki, instrukcje i poradniki do Skody Książki, instrukcje i poradniki do Suzuki Książki, instrukcje i poradniki do Toyoty Książki, instrukcje i poradniki do Vauxhall Książki, instrukcje i poradniki do Volvo Książki, instrukcje i poradniki do Volkswagena
obsługujemy szybkie e-przelewy Znajdź nas na Allegro.pl Motohelp na Facebooku Znajdź nas na Twitter.com Motohelp na Blip.pl Bądź na bieżąco! Kanał RSS
© MOTOHELP. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: sucro.pl