Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

towar dnia

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
PROGRAMY KOMPUTEROWE DLA WARSZTATÓW. PORADNIK SERWISOWY

PROGRAMY KOMPUTEROWE DLA WARSZTATÓW. PORADNIK SERWISOWY

Wydawnictwo: Instalator Polski
Autor Tomasz Hinz

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Cena: Produkt archiwalny
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze

PORADNIK SERWISOWY
PROGRAMY KOMPUTEROWE DLA WARSZTATU SAMOCHODOWEGO 
NR 03/2009

Klasyfikacja i wykaz programów warsztatowych. Programy wspierające naprawę samochodów osobowych. Programy do obsługi warsztatów samochodowych. Programy wspierające kosztorysy napraw, wycena wartości pojazdów samochodowych, kody VIN. Katalogi części zamiennych.

PORADNIK MOTORYZACYJNY. PROGRAMY KOMPUTEROWE DLA WARSZTATÓW

Spis treści:

1. KLASYFIKACJA PROGRAMÓW WARSZTATOWYCH

2. WYKAZ PROGRAMÓW WARSZTATOWYCH

3. PROGRAMY WSPIERAJĄCE NAPRAWĘ SAMOCHODÓW OSOBOWYCH
3.1. ESI [tronic]
3.2. Autodata
3.3. INFO-TECH
3.4. AuDaConAIS
3.5. PORÓWNANIE PROGRAMÓW WSPIERAJĄCYCH NAPRAWĘ POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

4. PROGRAMY PRZEZNACZONE DO OBSŁUGI WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH
4.1. Firma 2000
4.2. Integra Car 7
4.3. IC_Sklep
4.4. Moto-Warsztat

5. KOSZTORYSY NAPRAW, WYCENA WARTOŚCI POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, KODY VIN
5.1. CARWERT
5.2. INFO – EKSPERT
5.3. AudaNet
5.4. AutoVIN

6. KATALOGI CZĘŚCI ZAMIENNYCH
6.1. TecDoc Catalog / TecDoc Web Catalog
6.2. Integra Katalog / Integra Web Katalog
6.3. eKatalog

WPROWADZENIE
W obecnych czasach rynek motoryzacyjny nie może istnieć bez oprogramowania komputerowego służącego do diagnostyki pojazdu. Dzięki rosnącej konkurencji, jesteśmy świadkami gwałtownego rozwoju informatyki komputerowej ukierunkowanej na branżę motoryzacyjną. Nawet zwykła naprawa pojazdu wymaga w warsztacie samochodowym uzycia kilku różnych programów komputerowych: do wystawienia zlecenia naprawy, opracowania kosztorysu usługi, dobrania odpowiednich części zamiennych oraz, w razie potrzeby, skorzystania z niezbędnych danych technicznych wspierających naprawę pojazdu.

W niniejszym Poradniku Serwisowym zaprezentowano programy warsztatowe, głównie pod względem ich praktycznego zastosowania. mamy nadzieję, że informacje zamieszczone w Poradniku pozwolą tym z Państwa, którzy dotychczas nie korzystali z warsztatowych programów komputerowych, zapoznać się z ich możliwościami. Temu celowi mają również służyć zamieszczone zrzuty ekranowe.

Ciągłe udoskonalenia w konstrukcjach pojazdów wymuszają także z miany w programach warsztatowych wspomagających ich naprawę i serwisowanie. Ich modyfikacje z reguły nie naruszają podstawowej budowy i schematu postępowania. Decydując się na zakup programu warto prześledzić oferowane na rynku produkty, zapoznając sie z wersjami demonstracyjnymi, prześledzić warunki zakupu czy częstotliwość aktualizacji.

Program komputerowy powinien kojarzyć się z wygodą, oszczędnością czasu oraz z precyzyjnie wykorzystaną usługą warsztatową. Tak właśnie jest, ale tylko pod warunkiem, że dokonamy właściwego wyboru programu. Mamy nadzieję, że Poradnik okaże się pomocny w podjęciu decyzji.


 

 

 

 

 

Seria Poradnik serwisowy swoją zawartością stanowi kompendium praktycznej, a zarazem nowoczesnej wiedzy warsztatowej. Artykuły o charakterze przeglądowym i szkoleniowym, przygotowane przez znanych już z Auto Moto Serwisu autorów, poruszają zagadnienia z następujących działów:

 • elektronika
 • elektryka
 • diagnostyka
 • technologia napraw mechanicznych
 • lakiernictwo i blacharstwo

Artykuły zawierają:

 • wiele praktycznych informacji z dziedziny budowy i eksploatacji samochodów,
 • opisy spotykanych w samochodach rozwiązań technicznych, oparte na unikalnych materiałach fabrycznych i literaturze zagranicznej,
 • technologie napraw najnowocześniejszych układów,
 • porady ekspertów z branży,
 • prezentowanie zagadnień budowlanych i technologicznych, związanych z projektowaniem, wyposażaniem i modernizowaniem warsztatów,
 • omówienie zagadnień prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


Ocena
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Książki, instrukcje i poradniki do Alfy Książki, instrukcje i poradniki do Audi Książki, instrukcje i poradniki do BMW Książki, instrukcje i poradniki do Chryslera Książki, instrukcje i poradniki do Citroena Książki, instrukcje i poradniki do Fiata Książki, instrukcje i poradniki do Forda Książki, instrukcje i poradniki do FSO Książki, instrukcje i poradniki do Hondy Książki, instrukcje i poradniki do Hyundai Książki, instrukcje i poradniki do Jeepa Książki, instrukcje i poradniki do Lady Książki, instrukcje i poradniki do samochodów marki Lancia Książki, instrukcje i poradniki do Land Rovera Książki, instrukcje i poradniki do Mazdy Książki, instrukcje i poradniki do Mercedesa Książki, instrukcje i poradniki do Mitsubishi Książki, instrukcje i poradniki do Nissana Książki, instrukcje i poradniki do Opla Książki, instrukcje i poradniki do Peugeota Książki, instrukcje i poradniki do Renault Książki, instrukcje i poradniki do Saaba Książki, instrukcje i poradniki do Seata Książki, instrukcje i poradniki do Skody Książki, instrukcje i poradniki do Suzuki Książki, instrukcje i poradniki do Toyoty Książki, instrukcje i poradniki do Vauxhall Książki, instrukcje i poradniki do Volvo Książki, instrukcje i poradniki do Volkswagena
obsługujemy szybkie e-przelewy Znajdź nas na Allegro.pl Motohelp na Facebooku Znajdź nas na Twitter.com Motohelp na Blip.pl Bądź na bieżąco! Kanał RSS
© MOTOHELP. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: sucro.pl