Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
TORNADO 60163 LOKOMOTYWA INFORMATOR HAYNES

TORNADO 60163 LOKOMOTYWA INFORMATOR HAYNES

Wydawnictwo: Haynes
Autor Geoff Smith

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Realizacja zamówienia: Wysyłka w ciągu 24h

Cena: 112,30 zł136,00 zł
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze
Lokomotywa Tornado 60163
Chcesz uzyskać informację o lokomotywie Tornado ?
Informacje znajdziesz w książce wydawnictwa Haynes mówiącej o historii,
 budowie, sposobach konserwacji oraz odnawiania lokomotywy parowej Tornado Peppercorn Class A1


Nowa klasa Peppercorn A1, od 2008 roku - lokomotywa Tornado

Informator wydany we współpracy z The A1 Steam Locomotive Trust, wyjaśnia budowę, obsługę i konserwację 60163 Tornado, nowej lokomotywy parowej, która przyciąga tłumy wszędzie tam, gdzie się pojawiają. W oparciu o konstrukcję LNER Peppercorn Class A1, z której 49 egzemplarzy zostało zbudowanych, ale ostatecznie wszystkie zostały złomowane, Tornado jest wspaniałą i w pełni sprawną repliką, która jest całkowicie wierna oryginalnym A1 Peppercorn pod każdym względem, z wyjątkiem modernizacji, aby spełnić dzisiejsze wymagania bezpieczeństwa.

Ten podręcznik o wyjątkowej lokomotywie parowej będzie fascynował wszystkich entuzjastów kolei, a także tych, którzy cenią brytyjską doskonałość inżynieryjną.

Autor: Geoff Smith jest wolontariuszem A1 Steam Locomotive Trust. Był dyrektorem technicznym dużej brytyjskiej firmy konsultingowej zajmującej się energią i środowiskiem, aż do emerytury w 2008 roku. Mieszka w Leyland w hrabstwie Lancashire.

Tornado to jedyny przykład lokomotywy LNER Peppercorn Class A1, cała oryginalna partia produkcyjna została zezłomowana. Imiennik lokomotywy to Panavia Tornado. Budowa Tornado rozpoczęła się w 1994 roku, odbywałą w Darlington Works (większość część projektu), podczas gdy liczne komponenty,takie jak kocioł, zostały wyprodukowane gdzie indziej. Projekt był finansowany ze środków pozyskiwania funduszy, takich jak darowizny publiczne i umowy sponsorskie; dalsze finansowanie pochodziło z wynajmu samego Tornado dla specjalnych usług kolejowych.
Budowa została ukończona w 2008 r., A pełna certyfikacja lokomotyw została osiągnięta w styczniu 2009 r. Została zaprojektowana zgodnie z nowoczesnymi standardami bezpieczeństwa i certyfikacji, od 2008 r. 
Tornado świadczy usługi pasażerskie na brytyjskiej sieci kolejowej oraz kolejach dziedzictwa związanych z linią główną.


UWAGA! 
Oferowana książka wydana jest w języku angielskim (niedostępna w polskiej wersji językowej).

Contents

INTRODUCTION
Acknowledgements

THE HISTORY OF THE A1S
The original Peppercorn class A1
 4-6-2 Pacifics

IN THE BEGINNING...

CONSTRUCTION
Design and drawings
Main frames and frame stretchers
Cylinders, valve chests, pistons and valves
Wheels, axies and tyres
Motion
Boiler
Fire grate and ashpan
Smokebox, smoke deflectors and exhaust
Front bogie
Rear axie (Cartazzi)
Springs
Brakes
Injectros
Pipework
Cab
Platewoek and cladding
Lubrication
Sandboxes
Electrical systems
Tender
Controls
Painting and lining
Testing

CERTIFICATION TO RUN OF THE MAIN LINE

MAINTENANCE

ORGANISING AND OPERATING A MAIN LINE RAIL TOUR

THE FIRST YEAR IN SERVICE

AND TO FOLLOW...

APENDIECES
Appendix I  Specification sheet - key facts about Tornado
Appendix II  Timeline of key events 
Appendix III  Official sponsors

INDEX


Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Ocena
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Książki, instrukcje i poradniki do Alfy Książki, instrukcje i poradniki do Audi Książki, instrukcje i poradniki do BMW Książki, instrukcje i poradniki do Chryslera Książki, instrukcje i poradniki do Citroena Książki, instrukcje i poradniki do Fiata Książki, instrukcje i poradniki do Forda Książki, instrukcje i poradniki do FSO Książki, instrukcje i poradniki do Hondy Książki, instrukcje i poradniki do Hyundai Książki, instrukcje i poradniki do Jeepa Książki, instrukcje i poradniki do Lady Książki, instrukcje i poradniki do samochodów marki Lancia Książki, instrukcje i poradniki do Land Rovera Książki, instrukcje i poradniki do Mazdy Książki, instrukcje i poradniki do Mercedesa Książki, instrukcje i poradniki do Mitsubishi Książki, instrukcje i poradniki do Nissana Książki, instrukcje i poradniki do Opla Książki, instrukcje i poradniki do Peugeota Książki, instrukcje i poradniki do Renault Książki, instrukcje i poradniki do Saaba Książki, instrukcje i poradniki do Seata Książki, instrukcje i poradniki do Skody Książki, instrukcje i poradniki do Suzuki Książki, instrukcje i poradniki do Toyoty Książki, instrukcje i poradniki do Vauxhall Książki, instrukcje i poradniki do Volvo Książki, instrukcje i poradniki do Volkswagena
obsługujemy szybkie e-przelewy Znajdź nas na Allegro.pl Motohelp na Facebooku Znajdź nas na Twitter.com Motohelp na Blip.pl Bądź na bieżąco! Kanał RSS
© MOTOHELP. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: sucro.pl