Motohelp.pl Księgarnia motoryzacyjna

Zaloguj się|Zarejestruj się

wydawnictwa

towar dnia

Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
PIERWSZY MOTOCYKL

PIERWSZY MOTOCYKL

Wydawnictwo: Pascal
Autor Aleksander Ostrowski

Dostępna ilość: Wskaźnik dostępności

Realizacja zamówienia: Wysyłka w ciągu 24h

Cena: 35,00 zł40,00 zł
Poleć nas na: znajdź nas na blip znajdź nas na twitterze
PIERWSZY MOTOCYKL
 
Pierwszy motocykl to kolejny poradnik z serii Dla aktywnych, skierowanych do tych, którymi owładnęła pasja motocyklowa. Jego autorem jest znany dziennikarz radiowy i telewizyjny oraz pasjonat jednośladów - Aleksander Ostrowski. Autor prezentuje rodzaje motocykli i ich zastosowanie. Omawia motocykle turystyczne i sportowe, choppery, enduro, street fightery, show bike, jak też motocykle przerabiane bądź budowane czy malowane na zamówienie. Wyjaśnia, na co zwracać uwagę, kupując motocykl używany, jak dobrać pojazd do wagi i wzrostu, przygotować go do zimy i sezonu. Osobny rozdział poświęca motocyklowej modzie. Szczególnie interesująca jest część omawiająca motocyklowy savoir-vivre, jak też wypady turystyczne. Jak zapakować motocykl i co zabrać w trasę? Jak dobierać motocyklistów do wspólnego wyjazdu, jak bezpiecznie jechać w grupie oraz jak dopasować trasę do umiejętności i wytrzymałości.
 
Autor konkretne informacje przeplata z anegdotami, opowieściami, odwołaniami do literatury i filmu. Przekonuje, że motocykl jest znakomitym sposobem spędzania wolnego czasu: wypady za miasto, wieczorne przejażdżki zakończone odwiedzeniem ulubionej kafejki, wyjazdy wakacyjne czy weekendowe... Motocykl to oszczędność czasu - kiedy inni stoją w korku, zamknięci w metalowych pudełkach, motocyklista zawsze znajdzie jakąś lukę, która pozwoli przecisnąć się do przodu. Motocykl daje niezły zastrzyk adrenaliny. Przyspiesza jak najlepsze sportowe auto, brzmi pięknie, jak najbardziej wyszukane dzieło muzyczne, daje szansę wyrwania się z szarej codzienności i poznania wielu nowych, interesujących osób. Motocykl to sposób na życie.

Ta książka może ocalić ci życie. Ile znasz publikacji, o których możesz tak powiedzieć?
Będąc wydawcą magazynu „Motorcycle Consumer News” otrzymuję mnóstwo listów adresowanych do Davida Hougha. Odsyłam je do niego – czasem kilkadziesiąt na raz.
Czytelnicy pytają o sprzęt, kiedy indziej o to, jaką trasę wybrać, aby gdzieś dotrzeć. David zawsze udziela wyczerpujących odpowiedzi. Hough jest doskonałym motocyklistą. Uwielbia dłubać przy motocyklach. Ma doświadczenie w turystyce motocyklowej zdobyte na całym świecie. Poza tym przy ognisku umie opowiadać wspaniałe historie. Polubiłbyś jego towarzystwo.
Czasem wśród korespondencji do Davida można znaleźć listy pochodzące od osób, które miały wypadek. Pragną się dowiedzieć, jak mogły go uniknąć. Udzielanie porad w podobnych sytuacjach jest trudnym zadaniem. Jednak David zawsze stara się pomóc takim ludziom w pogodzeniu się z przeszłością, wyciągnięciu wniosków i zapamiętaniu lekcji. Ale nasze ulubione listy to wzięte z życia, pełne wdzięczności historie o tym, jak wskazówki Davida spełniają swoje zadanie – zapobiegają wypadkom.
Nie wyobrażam sobie większej satysfakcji niż otrzymanie listu od kogoś, kto zawdzięcza mi życie. W takich chwilach rozumiem dlaczego David poświęcił tej pracy znaczną część swojej kariery zawodowej. Z pewnością nie zrobił tego dla pieniędzy. Gdyby zajął się czymś innym, włożony czas i wysiłek mogłyby mu przynieść znacznie większe dochody.
Osobiście sądzę, że Davida inspiruje braterstwo, jakie wiąże nas, motocyklistów. Szczególna więź pomiędzy tak różnymi ludźmi, którzy zaangażowali się w sport znany i doceniany przez tak niewielu. Sądzę, że właśnie to poczucie wspólnoty motywuje go do bezinteresownego nauczania.
Przeczytajcie poniższe opowiadania i zapamiętajcie zawarte w nich lekcje. „Czuwaj!” – jak mawiają harcerze. Nie należy się rozwodzić nad doznanymi klęskami. Trzeba być przygotowanym, skoncentrowanym i cieszyć się jazdą. Na tych stronach znajdziesz mądrość zebraną w ciągu życia wypełnionego rozważną jazdą. Pewnego dnia jakaś drobna cząstka tej wiedzy może i tobie uratować życie. Wszyscy pracownicy naszego magazynu są bardzo dumni z tego, że od tak dawna coś nas łączy z pracą Davida. Rozpiera nas duma również dlatego, że to nasz miesięcznik jako pierwszy pozwolił tym historiom ujrzeć światło dzienne.


Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Ocena
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator

Książki, instrukcje i poradniki do Alfy Książki, instrukcje i poradniki do Audi Książki, instrukcje i poradniki do BMW Książki, instrukcje i poradniki do Chryslera Książki, instrukcje i poradniki do Citroena Książki, instrukcje i poradniki do Fiata Książki, instrukcje i poradniki do Forda Książki, instrukcje i poradniki do FSO Książki, instrukcje i poradniki do Hondy Książki, instrukcje i poradniki do Hyundai Książki, instrukcje i poradniki do Jeepa Książki, instrukcje i poradniki do Lady Książki, instrukcje i poradniki do samochodów marki Lancia Książki, instrukcje i poradniki do Land Rovera Książki, instrukcje i poradniki do Mazdy Książki, instrukcje i poradniki do Mercedesa Książki, instrukcje i poradniki do Mitsubishi Książki, instrukcje i poradniki do Nissana Książki, instrukcje i poradniki do Opla Książki, instrukcje i poradniki do Peugeota Książki, instrukcje i poradniki do Renault Książki, instrukcje i poradniki do Saaba Książki, instrukcje i poradniki do Seata Książki, instrukcje i poradniki do Skody Książki, instrukcje i poradniki do Suzuki Książki, instrukcje i poradniki do Toyoty Książki, instrukcje i poradniki do Vauxhall Książki, instrukcje i poradniki do Volvo Książki, instrukcje i poradniki do Volkswagena
obsługujemy szybkie e-przelewy Znajdź nas na Allegro.pl Motohelp na Facebooku Znajdź nas na Twitter.com Motohelp na Blip.pl Bądź na bieżąco! Kanał RSS
© MOTOHELP. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Oprogramowanie KQS.store | Realizacja: sucro.pl